Wkurwiają mnie ludzie, którzy chcą się popisać używaniem modnych słów, choć nawet nie wiedzą co one znaczą. Koronny przykład – „bynajmniej”. Ludzie, nauczcie się, że BYNAJMNIEJ TO NIE PRZYNAJMNIEJ KURWA! Tak samo słówko „tudzież”, ludzie nie wiedzą co to znaczy, a wszędzie tudzieżują… Moda mnie wpienia, błędy mnie wpieniają, ale combo to już przegięcie!
51
52
A jak można użyć słowa „tudzież” w niepoprawnym znaczeniu? Z „bynajmniej” spotykam się od lat (masz rację! wkurwia!), ale „tudzież”?
O tak.
„bynajmniej” zamiast „przynajmniej”;
„perfum” zamiast „perfumy”;
„pomarańcz” zamiast „pomarańcza”.
Nie histeryzuj, naczytałeś się pierdół w sieci i bezmyślnie powtarzasz, aby na ynelygenta wyjść. Ja widzę, że większe problemy są nie z poprawnym zastosowaniem „bynajmniej”, ale właśnie „przynajmniej”. Np. powie taki „Przynajmniej nie jestem głupi” i nawet nie wie, że oznajmił, że wybył się leciuchno, minimalnie wręcz ponad górne widełki głupoty. Czyli nie ma się czym chwalić, bo mądrości to mu raczej nie zbywa.
A co do tudzież, to nie wiem o co Ci bangla. W 90% przypadków ludziska używają tego słowa całkiem poprawnie, właśnie jako spójnika, zamiennika i, także czy oraz. Może podaj przykład złego użycia, który to spowodował u Ciebie takie uniesienie…
bynajmniej = wcale
tudzież = ? Jak autor jest mądry to mi odpowie na to pytanie.
Och, to bynajmniej mnie po prostu rozpierdala. Ja nie wiem czy „przynajmniej” jest za długie czy zbyt skomplikowane żeby wymówić po spożyciu. Może po prostu „bynajmniej” brzmi wystarczająco podobnie żeby umysł kretyna użył go zamiast prawidłowej formy. No i zatem pytanie dlaczego ten sam kretyn nie myli sobie „stolik” ze „stolec” czy „rój” z „chuj” albo „mokasyny” ze „skurwysyny”. A może i myli.
Bo Polacy to ogółem mają w dupie oryginalne znaczenie wyrazu. Ważne żeby każdy wiedział o co chodzi, a jeśli większość osób stosuje bynajmniej w zdaniu, w takim kontekście, to nie zwracają uwagi, że to błąd. Nie jestem po studiach humanistycznych a dobrze wiem, że tudzież znaczy bardziej „także”, „oraz”. W wielu filmach, książkach pojawia się ten wyraz więc nie wiem skąd taka niewiedza polskiego narodu.
Tudzież to taki sam spójnik, jak „i”. Niektórzy jednak używają tego słowa jako zamiennika dla „lub”.
@4 Nie jestem autorem tego postu, ale odpowiem CI. Tudzież = podobnie, jak również, tak samo. Obrazuje to prosty przykład zdania twierdzącego: Spotkałem się z głupotą ludzką w szkole, pracy, tudzież w innych miejscach.
tak samo jak „GENERALNIE” swego czasu, „ZUPEŁNIE” kiedyś a teraz „TAK”? używane co zdanie – doprowadza mnie do szału!